اعلامیه و بیانیه ها

از اعتراضات مردم عرب حمایت می کنیم

مردم عرب با آنکه سرزمینشان سرشار از منابع نفت و گاز است و با آنکه این خطه یکی از نواحی پر آب کشور ایران محسوب می‌شود ، از فقر و بیکاری ، تبعیض گسترده و همینطور سالهاست که از بی آبی رنج می کشد.
پیدایش مافیای آب ، بی کفایتی در امر مدیریت و سیاست تبعیض بنیاد نظام جمهوری اسلامی ، هدفی جز تحمیل کوچ اجباری مردم عرب از سرزمین آبا و اجدادی خود و تشدید تغییر بافت اتنیکی را دنبال نمیکند.
بدنبال این سیاست ضد بشری حاکمیت جمهوری اسلامی بود که فرهیختگان و جوانان عرب شجاعانه زبان به اعتراض گشودند و هم اکنون این جنبش اعتراضی نه تنها تمامی شهر های الاحواز ( خوزستان ) را در بر گرفته ، بلکه حمایت‌ها و همبستگی استان های همجوار و همسایه را نیز به همراه دارد.
اما نظام جمهوری اسلامی که بنیانگذاری و موجودیش با خشونت گره خورده است ، همچنان جواب هر گونه اعتراض ، حتی به بی آبی را با گلوله پاسخ می‌دهد .
ما ضمن محکوم شناختن سرکوب مردم الاحواز ( خوزستان )، حمایت قاطعانه خود را از جنبش حق طلبانه و ازادیخواهانه مردم عرب اعلام کرده و تردیدی نداریم که تنها راه رهایی مردمان ایران از ظلم ، تعدی و تبعیض در گرو اتحاد ملیتها ، نیروهای سیاسی و مدنی آزادیخواه ایرانی ، گذار از استبداد حاکم و دستیابی به نظامی دمکراتیک نهفته است.

شورای همبستگی تورکمنصحرا
سازمان فرهنگی و سیاسی ترکمنصحرا
۱۹ اوگوست ۲۰۲۱

برچسب ها

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا