اعلامیه و بیانیه ها

اعلامیه شورای همبستگی تورکمن صحرا؛ “رأی بی رأی”

 ما از فرهیختگان و نخبگان  تورکمن،  بویژه شخصیت های علمی و فرهنگی  که از پایگاه مردمی برخوردارند انتظار داریم که از مشارکت در هر گونه مجامع تبلیغاتی انتخابات فرمایشی با هر نام و نشانی که مردم را به بازی در میدان استبداد دعوت می کنند ، خود را بر حذر دارند.  ما امیدواریم فعالان مدنی و سیاسی تورکمن در داخل کشور،  با تبلیغ شعار ” رأی بی رأی” همگام با دیگر هموطنان آزادیخواه ، مردم تورکمن صحرا را به تحریم انتخابات دعوت کنند.

رأی بی رأی

در نظام  جمهوری اسلامی  ایران  از “انتخابات ” شورای  شهر  و  روستا گرفته تا “انتخابات “مجلس و ریاست جمهوری، -تمامی آنها هرگز آزاد و دمکراتیک نبوده و همواره در اتاق های فکری و توسط  سردمداران رژیم  جمهوری اسلامی طراحی ومهندسی میشود.. واقع  ” انتخابات ” بزکی است براعمال استبداد و  سناریویی برای حفظ و تداوم عمر نظام ولایت فقیه  میباشد . “انتخابات ”  در داخل کشور  ابزاری است برای محروم ساختن مردم ایران  از حق  انتخاب آزاد نمایندگان راستین خود  و در خارج بنا به تجربه حربه ای  برای تبلیغ    برخورداری  نظام از پایگاه مردمی.

      اما کارنامه سیاه جمهوری اسلامی در چهار دهه گذشته ، رشد خیزش های آزادیخواهانه و عدالت جویانه مردمی ، سرکوب و کشتار معترضین بی دفاع و  بحران  در روابط بین المللی  بی رونقی بازار این خیمه شب بازی را رقم زده و به یقین   یازدهمین  دوره  انتخابات  فرمایشی  مجلس شورای اسلامی  فضای سردی را تجربه خواهد کرد . بویژه نظر سنجی رسانه های گروهی خود نظام  نشان میدهد  که در شهرهای پر جمعیت  تحریم گسترده و بی سابقه ای در پیش است  و بنوبه خود نظام حاکم را چنان بوحشت  انداخته که”   رهبر نظام از بی چاره گی ” کاسه گدایی رای بر دست گرفته و روسای دیگر نهادهای قدرت زبان تزویر ، زور و تهدید را پیشه کرده اند  تا بلکه بتوانند نیمی از صاحبان حق رای را که در شهرستان ها و شهرها ی کم جمعیت و روستاها ساکن هستند به پای صندوق های رای بکشانند. 

رژیم در میان ملیت های ایرانی نیز به منظور کسب رأی  و انتصاب افراد دون پایه و فرمانبر خود ، به مانند گذشته  سعی بر آن دارد که اختلاف های اتنیکی  و مذهبی را به رقابتی کاذب و مشمئز کننده تبدیل کند. پر واضح است که تورکمن صحرا  به عنوان یکی از مناطق چند اتنیکی از این دسیسه ملایان مستثنی نبوده و مسبوق به سابقه است که  بسیاری از فرهیختگان تورکمن در این رقابت های بی حاصل ، ناگزیر رای به کاندیدا های تورکمن مورد تایید نظام دادند تا بلکه اندکی از خواسته های مردم بر آورده شود. اما حداقل سه دهه انتخاب برای ولی فقیه – سید علی خامنه ای نشان داد که دردی از زخمهای دیرینه ملتمان را درمان نکرد و هر بار به اصطلاح نمایندگان تورکمن با وعد ه های  تو خالی چون: جذب سرمایه و اشتغال زایی، احداث صنایع بازتولیدی، توسعه راه آهن، ایجاد مراکز تحصیلی و علمی، مشارکت متخصصین تورکمن در پست های کلیدی استان و بالاخره آموزش زبان تورکمنی و توجه به فرهنگ تورکمن و غیره وارد مجلس شدند. اما از آنجا که نماینده راستین و واقعی مردم تورکمن نبودند نه تنها حقیقت استواری سیاست نظام بر بنیان تبعیض را فاش نساختند، بلکه  برخی عصای دست مقامات محلی رژیم برای پیشبرد سیاست های ضد تورکمن شدند. تجربه سالها انتظار به تغییر و تحولی ناچیز ،  مردم و فرهیختگان تورکمن را بر درستی تصمیم به تحریم رفراندوم “جمهوری اسلامی آری  یا نه” که پس از پیروزی انقلاب بوقوع پیوست، بیش از پیش صحه گذاشته و مردم تورکمن صحرا و پیش از همه نمایندگان به اصطلاح  تورکمن به خوبی میدانند که اجرایی شدن وعده های دروغین آنها منوط بر رای و نظر آنها نبوده و دکترین حکومت جمهوری اسلامی  در رابطه با ملیتها و اتنیکهای  ایرانی بر اعمال تبعیض مضاعف بنا شده است و مجلس شورای اسلامی به اذعان برخی از نمایندگان کنونی ،  نهادی برای بارور ساختن تحول و تغییر به نفع مردم نبوده و برعکس مکانی جهت زد وبندها و تامین منافع شخصی شارلاتان های سیاسی است  که مایه عضویت در آن  بنا آخرین اطلاعات به بیرون درز کرده ، خرید تاییدیه میلیاردها تومانی شورای نگهبان وخدمت به منویات و سیاست های دستگاه عریض و طویل خامنه ای می باشد.

مردم شریف و نخبگان محترم تورکمن صحرا !

ما دغدغه ها و آرزوها ی شما را برای انتخاب نمایندگان راستین مردم تورکمن با توجه به ستم مضاعف موجود و بافت اتنیکی منطقه بخوبی درک میکنیم. اما  هر چه کوچکتر شدن پایگاه مردمی نظام حاکم و گسترده شدن تعدی آن  به حقوق شهروندان ، ما را  در برابر آغاز آزمون تاریخی دیگری قرار داده و امروز بر ماست که درایت و تجربه سیاسی خود را بکار بسته و بدور از احساسات و با تصمیمی عقلانی، بدین  تسلسل  دور باطل پشت کرده و  نگذاریم صندوق های رای رژیم در تورکمن صحرا یکبار دیگر سنگین شود . شرکت در انتخابات فرمایشی یعنی تقبل و گردن نهادن به تبعیض ، فساد ، فقر ، فحشا ، حتک حرمت و کرامت انسانی ، اسیمیلاتسیون فرهنگی و ژنوسید زبانی است

 ما از فرهیختگان و نخبگان  تورکمن،  بویژه شخصیت های علمی و فرهنگی  که از پایگاه مردمی برخوردارند انتظار داریم که از مشارکت در هر گونه مجامع تبایغاتی انتخابات فرمایشی با هر نام و نشانی که مردم را به بازی در میدان استبداد دعوت می کنند ، خود را بر حذر دارند.  ما امیدواریم فعالان مدنی و سیاسی تورکمن در داخل کشور،  با تبلیغ شعار ” رای بی رآی” همگام با دیگر هموطنان ایرانی آزادیخواه ، مردم تورکمن صحرا را به تحریم انتخابات دعوت کنند.

رآی بی رآی

شورای همبستگی تورکمن صحرا – ایران

هفتم فوریه ۲۰۲۰

 

برچسب ها

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا