اعلامیه و بیانیه ها

بیانیه شورای دموکراسی خواهان ایران در رابطه با سیل ویرانگر مازندران و تورکمن صحرا

تعداد جان باختگان سیل استانهای شمالی ایران به ۹ تن رسید

مردم سراسر کشور به کمک سیل زدگان بشتابید، جمهوری اسلامی هیچ مسئولیتی در کشور ندارد گرگان، ترکمن صحرا، مازندران و خراسان شمالی در حالی در محاصر سیل ویرانگر قرار گرفته اند که کوچکترین اقدامی از سوی مسئولان جمهوری اسلامی برای نجات مردم این مناطق صورت نگرفته است. با وسعت گرفتن سیل بویژه در استان گلستان، شهرستان آق قلا و بخش ها و روستاهای توابع به زیر آب رفته و تمامی اراضی این استان و هزاران خانه مسکونی در معرض سیلاب قرار گرفته اند و مردم منطقه ناچار به ترک خانه ها و زمین های خود شده اند.

گفته شده است بیش از ده نفر در سیلاب از بین رفته اند. آنچه در این میان بیش از همه اذهان عمومی را بخود مشغول داشته است بی اعتنایی رسمی مسئولان و مدیران جمهوری اسلامی نسبت به کمک رسانی به مردم اسیب دیده و مدیریت بحران سیلاب بویژه در شهرستان آق قلا و بخش ها و توابع غرق شده آن است. تا کنون بیش از دو سوم این مناطق به زیر آب رفته است و مردم این مناطق به معنی واقعی آواره شده اند.مردم سراسر کشور باید بدانند که نظام حاکم بر کشور حکومتی فاسد و بی کفایت است.

این حکومت نه تنها تا کنون خدمتی به مردم و کشور نکرده است، بلکه با طرح های غیر علمی و بدون مطالعه و صرف سرمایه های هنگفت آسیب های جبران ناپذیزی بر کشور وارد کرده است. حکومت با سد سازی های مطالعه نشده و تخریب عامدانه جنگل ها و از بین بردن سیل بندهای طبیعی باعث جاری شدن سیل های مهیب از جمله سیل مازندران و ترکمن صحرا شده است که ویرانی محیط زیست و تخریب زمین های حاصلخیز کشور را دربر داشته است.

حکومت بارها با عقد قراردادهای ضد مردمی منافع کشور را در خطر قرار داده است، از جمله اینها، قراردهای خصوصی با شرکت های چینی است که باعث نابودی محیط زیست آبهای دریایی کشور شد. این حکومت از منابع مالی متعلق به کشور و مردم ما برای خانه سازی مزدوران خود در سوریه و لبنان و عراق سوء استفاده نمود، این در حالی است مردم ما در سخت ترین شرایط زیستی و معیشتی روزگار می گذرانند. با توجه به این واقعیت ها، هرگونه انتظار کمک و امداد رسانی از حکومت کاملا بیهوده است.

مردم سراسرکشور همانطوریکه همبستگی خود را در حمایت از زلزله زدگان کردستان نشان داده اند، اکنون نیز باید با همبستگی خود به کمک مردم سیل زده ترکمن صحرا بشتابند. فراموش نکنیم که همبستگی و حمایت از همدیگرتنها راه مقابله با مسئولیت ناپذیری و بی کفایتی این حکومت است.
شورای دموکراسی خواهان ایران جمهوری اسلامی را حکومتی فاسد، بی کفایت و بی مسئولیت می شناسد.

این شورا معتقد است که جمهوری اسلامی به دلایل فساد گسترده و همه گونه سوء استفاده از مردم و کشور، دارای مشروعیت حقوقی، سیاسی و مردمی نیست و باید از قدرت سیاسی به زیر کشیده شود. شورا دموکراسی خواهان ایران برای سقوط جمهوری اسلامی از هرگونه تلاشی فروگزاری نخواهد کرد و برای این اقدام بزرگ تاریخی همواره در کنار مردم رنجدیده ایران خواهد بود.

شورای همبستگی تورکمن صحرا


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا