اعلامیه و بیانیه ها

تظاهرات گسترده مردم گنبد به کودک آزاری یک پاسدار+ فایل تصویری

بار دیگر یک پاسدار جمهوری اسلامی در تورکمن صحرا مرتکب جنایتی دیگر شد. اینبار دو دختر بچه ۷ و ۸ ساله در روستای ” عرب سورنگ ” تورکمن صحرا توسط یک سپاهی بازنشسته مورد آزار جنسی قرار گرفت و خشم و غضب مردم  تورکمن را برانگیخت.
به منظور اعتراض و دادرسی در روز ۲۳ مارس طی فراخوانی مردم گنبد کاووس و حومه در مقابل دادگستری گنبد به تجمع و تظاهرات مسالمت آمیز روی آوردند که با خشونت مامورین امنیتی نظام روبرو گردید. اخبار حاصله تا کنونی به تبع از نظر پزشکی قانونی و قوه قضاییه نظام ، تبرئه این فرد جانی را تایید میکند.

هموطنان تورکمن!

اعتراض مسالمت آمیز و عدالت جویانه شما حق طبیعی و انسانی شماست. پاسداران ظلم و تعدی برای یکبار دیگر باید بدانند که شما دیگر سکوت نخواهید کرد و سکوت ما برابر بارضایت ما به تحمل و تقبل هر چه بیشتر تبعیض و سرکوبی است که از بدو موجودیت این نظام ضد بشری بر ما روا میشود.

فعالین مدافع حقوق بشر و رسانه های ازادیخواه!
این اولین بار نیست که ماموران جمهوری اسلامی با علم به بی حقوقی و بی پناهی مردم تورکمن دست به جنایت می زنند و بی آنکه بدست محکمه عدالت پرور سپرده شوند ، آزاد میگردند .
ما از تمامی ایرانیان مدافع حقوق بشر و رسانه های آزادیخواه انتظار داریم که در محکومیت این عمل شنیع و غیر انسانی هر چه در توان دارند دریغ نورزند.
ما وظیفه خود میدانیم که به جوانان تورکمن توصیه کنیم تا از هر گونه اقداماتی که دستاویز گسترش سرکوب را برای نیروهای امنیتی حکومت ضدبشری حاکم در ایران مهیا میکند ، دوری جویند . ما اقدامات و دعوت معتمدین ، فرهیختگان و بویژه روحانیان تورکمن را به اعتراضات مسالمت آمیز در دفاع از حقوق این دو کودک و مطالبه محاکمه این پاسدار جانی را امری معقول و شایسته و قابل تحسین میدانیم.

شورای همبستگی تورکمن صحرا

۲۴ مارس ۲۰۲۱

برچسب ها

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا