اعلامیه و بیانیه هاسیاست و اندیشه

بمناسبت ۷۵ مین سالگرد بنیانگذاری حزب دمکرات کردستان ایران!

پیام شورای همبستگی تورکمن صحرا
بمناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد بنیانگذاری حزب دمکرات کردستان ایران

رهبری و اعضای محترم حزب دمکرات کردستان ایران!

با درود فراوان و بهترین آرزوها، به شما و دیگر مبارزین راه آزادی و رهایی از تبعیض ، فرا رسیدن هفتاد و پنجمین سالگرد حزب دمکرات کردستان ایران را صمیمانه تبریک میگوییم.

بدون تردید بنیانگذاری حزب دمکرات کردستان ایران در ۲۵ مرداد ۱۳۲۴ پاسخ به ضرورت تاریخی تشکل یابی ملت کرد برای احقاق حقوق ملی در ایرانی دمکراتیک بوده است. رهبران برجسته شما زنده یادها قاضی محمد، دکتر عبدالرحمان قاسملو و دکتر صادق شرفکندی تمامی شیوه های سیاسی و دیپلماتیک را در مسیر رشد ، پویایی و انعکاس جهانی جنبش ملی کردستان بکار بستند و هم اکنون به یمن ۷۵ سال مبارزه مداوم و خستگی ناپذیر رهبری ، اعضا و هزاران پیشمرگه گمنام ، نام حزب دمکرات کردستان ایران به عنوان یک حزب مردمی با آرمانهای انساندوستانه در تاریخ سیاسی نوین ایران و خاورمیانه قرار گرفته است.
از نظر ما ، خصلت مردمی و محبوبیت حزب دمکرات کردستان در میان مردم کرد و ایرانیان تنهامنوط به تحمل خطرات مرگ و حبس ناشی از مبارزه نفس گیر و نابرابرعلیه استبداد نبوده ، بلکه در ابتکار و اولویت بخشی به پیوندها و اتحاد عمل های تاریخی با دیگر نیروهای آزادیخواه ایرانی نیز نهفته است. تلاش بی وقفه حزب دمکرات کردستان ایران برای مشارکت جدی در تامین اتحاد های نیروهای سیاسی کرد ستان ، ملیت های تحت تبعیض مضاعف و همینطور احزاب و سازمان های دمکراسی خواه ایرانی بنوبه خود امری قابل ستایش و بسیار پر اهمیت می باشد.
شورای همبستگی تورکمن صحرا به عنوان یکی از متحدین حزب دمکرات کردستان ایران به پیوند ها ی تاریخی و مبارزاتی دو ملیت کرد و تورکمن اهمیت به سزایی قائل بوده و از این طریق هفتاد و پنجمین سالگرد حزب دمکرات کردستان ایران را به ملت کرد تبریک گفته و امیدواریم با تامین اتحاد گسترده مردمان ایران به عمر رژیم جمهوری اسلامی نقطه پایان نهاده و در بنای ایرانی آزاد، فدرال و دمکراتیک در کنار یکدیگر باشیم.

یاد و آرمان رهبران و اعضای حزب دمکرات کردستان ایران که جان خود را در راه مبارزه از دست داده اند گرامی و جاودان باد!
شورای همبستگی تورکمن صحرا- ایران
۱۰.۰۸.۲۰۲۰


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا