سیاست و اندیشه

خود کامگی رژیم جمهوری اسلامی ایران در تورکمن صحرا ادامه دارد

چهل سال است که نظام جمهوری اسلامی ایران برای از بین بردن هویت های ملیتهای ایرانی سرمایه گذاری میکند و برای اعمال آن از قوه قهریه نیز استفاده میکند. این نظام ضد بشری نه تنها ماده ۱۵ و ۱۹ قانون اساسی خود را اجرا نمیکند، بلکه برای اجرای نیات پلید خود ، طرح بسندگی زبان فارسی را ارائه میدهد ، تا کودک تورکمن را با زبان مادری خود از کودکی بیگانه سازد.

به تورکمن صحرا از جای ، جای ایران شیعه مذهب ها و بویژه سیستانی ها را با کمک های مالی می کوچاند تا تورکمن را در سرزمین خود به اقلیتی کوچک مبدل سازد، رئیس جمهور هایشان یکی بنام گفتگوی تمدنها و فرهنگ ها و دیگری با کلید مدیریت و اعتدال با وعده های توخالی رای ما را میگیرند و تنها به محو هویت های فرهنگی، زبانی و مذهبی ما سرمایه گذاری میکنند. خانواده های بی بضاعت رابا پرداخت مبالغی ناچیزبا پوشاندن لباس ملی برای زیارت به کربلا میبرند و برای برهم زدن اتحاد و انسجام ملی و رشد عدم اعتماد مردم تورکمن به یکدیگر در هر عرصه ای از گروه های فرهنگی گرفته تا جریان های مذهبی تورکمن را با کاربست ترفندهای گوناگون در مقابل یکدیگر قرار میدهند و هر گاه در مقاطعی دریابند که اتحاد و همدلی در پاره ای از مسائل برای حفظ هویتها ایجاد شده به تهدید و ارعاب بانیان آن روی میآورند.

نمونه اخیر این ادعا محروم کردن برخی از روحانیان سرشناس تورکمن از سفر حج بدلیل اعلام زمان برگزاری نماز عید فطر همزمان با دیگر مسلمین اهل سنت جهان می باشد. مامورین اطلاعاتی رژیم دلیل محرومیت از سفر حج آنان را عدم هماهنگی برگزاری نماز عید فطر با دولت جمهوری اسلامی اعلام کرده اند و به بیانی دیگر تمامی تلاش نظام جمهوری اسلامی ترویج شیعه گرایی در میان ملت تورکمن است که البته در برخی مراحل موفق هم شده است.

ما امیدواریم که روحانیان تورکمن با توجه به نزدیکی انتخابات بغایت غیردمکراتیک پیش روی مجلس، با پایبندی به عدم دخالت روحانیون تورکمن در امر سیاست، از مشارکت در طرح های ضد تورکمنی رژیم جمهوری اسلامی دوری جویند.

شورای همبستگی تورکمن صحرا- ایران

برچسب ها

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا